Po warsztatach Yogi Śmiechu 

W miniony piątek miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach Yogi Śmiechu organizowanych przez Basię i Elę. Już sam fakt wzięcia udziału w zajęciach i spotkania dwóch cudownych prowadzących przepełniał mnie radością, a wyjątkowości tych warsztatów dodawała świadomość, iż tego wieczoru będzie miała miejsce pełnia księżyca. Dodam, że pełnia księżyca jest symbolem zmienności, narodzenia nowych pomysłów oraz cyklów w życiu człowieka. Ten potencjał magicznej mocy pomaga nam obudzić naszą kobiecą intuicję i dostrzec nasze uśpione pragnienia. To czas odradzania się i kreowania. 

Yoga śmiechu tego popołudnia była bardzo głęboka, uważna, wyzwalająca pokłady uśpionych emocji i energii. Pod wpływem rytmicznego klaskania obudziłam w sobie salwy perlistego śmiechu. Z dziecięcą radością tańczyłam w rytm uderzeń gongów. W tle przepięknej relaksacyjnej muzyki oddałam się głębokiej oczyszczającej medytacji. Największym doznaniem była dla mnie praca z czakrami i wydawanie głębokich dźwięków do wewnątrz. Otóż doświadczyłam niesamowicie głębokich wglądów z wibracjami w ciele, a wydobywający się z uczestniczek dźwięk powodował, jakby całość tego ćwiczenia miała miejsce w indyjskiej świątyni.  

Yoga śmiechu dostarczyła mi spektakularnych efektów, otóż uwolniłam wiele swoich emocji poprzez radość, śmiech do smutku i łez. Dodam, że yoga śmiechu, która w swoim założeniu ma uwolnić radość i głos wg mnie stanowi fantastyczną płaszczyznę i przestrzeń do odbierania komunikatów intuicyjnych. Do mnie po zajęciach yogi śmiechu przyszła taka oto myśl: wszystkie pomysły, które czasem przychodzą i odchodzą są kreowane przez moje wyższe Ja. Lęk, który mam w sobie zabrania mi korzystania z tych możliwości, jak i pomocy, która płynie z góry. Wyższe Ja jest miłością i kreacją wszystkiego, co znajduje się wkoło mnie, to wyższe Ja tworzy mój świat. Wiedząc o tym powinnam korzystać z tej pomocy i mądrości płynącej z góry. Wyższe ja pomoże mi w moim sukcesie i możliwościach, zawsze usunie każdą blokadę i lęk który trzyma mnie w miejscu.

Z ogromną wdzięcznością Iwona

Trudno opisać słowami ile magii, radości i miłości jest obecnych w trakcie warsztatów z Ela i Basią... to cudowne miejsce, piękne i mądre kobiety..można tam napełnić serce, duszę i poczuć dystans tak ważny w życiu..cieszyć się chwilą i radością z joga śmiechu..uwolnić to co trudne i napełnić się tym co dobre..niezapomniane wrażenia...polecam z serca❤

Kasia Bohomolska

Będę się powtarzać, jeśli powiem, że jest cudownie😍 to czas spokoju i radości,otwierania się na siebie i tych, którzy są blisko. Spokój,zaufanie,śmiech i zabawa. A wszystko to w przecudnym otoczeniu Różanej Rezydencji😃😍miejsce szczególne, kameralne,ciepłe i już bardzo „nasze”
Uwielbiam tam wracać by pod skrzydłami Akademii Radosnego Życia wzmacniać w sobie radość i pozytywną ENERGIĘ

Ewa Błażejczyk

"Cudownie było uczestniczyć np. w jodze śmiechu, prowadzonej przez Elżbieta Dąbrowska, której to jogi wcześniej nie smakowałam. To było budzenie radości w sobie, odkrywanie jej pod pokładami powagi, racjonalizmu, a jednak było coś w nas, co potrzebowało uwolnienia, luzu, elastyczności, wolności, spontaniczności. To chwytała sala i bawiła się wspólnie. Wszyscy byli tacy sami, wszyscy byli w tym, co się działo. To było to, co porusza zastałe pokłady w nas. Bawimy się, bo to jest o Życiu, a to często bywa zapomniane, o tej stronie życia, o "Byciu"

Były to wspaniałe, niezapomniane chwile, cały czas wibrujące pozytywną energią

dr Ewa Danuta Białek

cytat z książki "LIDERZY JUTRA"

Referencje dla Akademia Radosnego Życia po warsztatach
"Uwolnij radość i głos"

Warsztaty są świetną alternatywą dla wyjścia do kina, teatru, czy knajpy ze znajomymi. Nazwałbym to spektaklem, w którym możesz aktywnie uczestniczyć. Możesz zrzucić chociaż na kilkadziesiąt minut ciężar obowiązków z barków i przypomnieć sobie dziecięcą beztroskę i zwyczajnie bawić się chwilą. Zajęcia prowadzone są przez trenerki z ogromnym doświadczeniem, wyczuciem i troską o uczestników. Co cieka...we - zajęcia równie wartościowe są dla początkujących i zaawansowanych w rozwoju osobistym. Polecam!

Karol Winiarek
PR Executive, trener, konsultant

 

„Miałam szczęście wziąć udział w warsztatach z jogi śmiechu prowadzonych przez Elunię Dąbrowską we Włocławku. Ogromnym wyróżnieniem było już samo to ,ze do naszego miasta zawitała Akademia Radosnego Życia z zajęciami. Spodziewałam się po tych warsztatach tego, że dotkną we mnie dawno nie ruszanych obszarów, które potrzebują uzdrowienia, ale to co się tam zadziało zupełnie przerosło moje marzenia. Pojawiłam się tam z intencja pogłębienia oddechu poprzez śmiech. Wyfrunęłam stamtąd na skrzydłach radości i lekkości . Poczułam obfitość darów jakie na mnie spłynęły podczas tego niezwykłego spotkania. Okazało się bowiem, że warsztaty prowadzone są w taki sposób, aby poczuć połączenie . Połączenie się z innymi uczestnikami ,a także głębokie połączenie się ze sobą samym. Czuję wdzięczność za to spotkanie dusz. Taniec, śpiew wspólny, radość i ruch - bardzo dużo ruchu i kontakt z ciałem. Tak delikatny a zarazem intensywny. Taki ruch świadomy dla ciała, dający mu jakże potrzebną uwagę. Cale warsztaty prowadzone są przez Elę z miłością, wielka wrażliwością i wyczuleniem na indywidualne potrzeby uczestnika. Z szacunkiem do każdego i wszystkiego co się pojawia. Przeogromny szacunek i podziw wzbudziło we mnie to jak lekko Ela prowadziła nad wyraz dużą grupę. Stawiło się na zajęcia kilkadziesiąt osób. Wspaniale było obserwować przekraczanie ograniczeń u innych, a także wejść w proces otwierania się na więcej u siebie samej.

 

Z serca dziękuję. słowa to mało. Każdemu z serca podszeptuję - daj sobie szansę i doświadcz tego :) Tak po prostu.

 

Dziękuję Elu Tobie za tak cudowne zajęcia i sobie za to doświadczenie”
 - Edyta M

 

Dziękujemy
 "Przyjęłam dar jaki ofiarują dwie piękne i mądre kobiety Ela i Basia, pozwoliłam sobie zanurzyć się w radości i magii, niezwykłej transformującej mocy, jaką każdy ma w sobie a może odkryć właśnie dzięki warsztatom Akademia Radosnego Życia. Być może odkrycie jogi śmiechu zmieni Ciebie tak bardzo jak odmieniło mnie i moje dotychczasowe życie. Jestem dozgonnie wdzięczna za te cudowne wrażenia, pod których wpływem pozostaję do dziś i wiem, że pozostanę już na zawsze Dziękuję z całego serca"
- Katarzyna

 

"Warsztaty jogi śmiechu - magiczne. Czas pełen śmiechu, tego prawdziwego, o którym często zapominamy, ale też dużo różnych emocji, nawet łez. Ciepło i miłość płynące od prowadzących oraz atmosfera, która się wytworzyła w grupie w czasie warsztatów - niepowtarzalna. A spokój ducha i radość w sercu zostaje na długo po warsztatach. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, które uczestniczyły w tym pięknym wydarzeniu". - ANIA

"Pierwszy raz miałam okazję brać udział w pełnym warsztacie jogi śmiechu - wielkie pozytywne zaskoczenie, które spowodowało, że jestem przepełniona niesamowitą wdzięcznością, radością oraz miłością do siebie samej i otaczającego świata. Joga śmiechu ma ogromna siłę - jeśli jeszcze jej nie spróbowałaś - polecam warsztaty u Eli i Basi - bądź przygotowana na to, co najlepsze" - KAROLINA

Relację z sesji Jogi Śmiechu na Konferencji “Twoja Pasja Twoja Firma” napisała CUD-owna kobieta dr Ewa Danuta Białek (autorka wielu książek i właścicielka Instytutu Psychosyntezy). 

“Cudownie jest uczestniczyć w jodze śmiechu, budzić radość w sobie, odkrywać ją pod pokładami powagi, racjonalizmu…. a jednak jest coś w nas, co potrzebuje uwolnienia, luzu, elastyczności, wolności, spontaniczności…. To jest to, co chwyta sala…wszyscy są za…wszyscy są w…. TAK…to jest TO…Bawimy się …. bo to jest o ŻYCIU, a to często bywa zapomniane, ta strona życia…BYCIA.
 

Wspaniałe, niezapomniane chwile, cały czas wibrujące pozytywną energią”. 

To jedna z odsłon wewnętrznej harmonii – docieranie i odkrywanie pokładów radości w sobie, a joga śmiechu jest jedną ze wspaniałych dróg. Wystarczy tylko podążać…a reszta dzieje się sama. Cudowne doświadczenie odkrywania warstwy za warstwą – jak łusek w cebuli…i już jestem …wewnątrz…w harmonii i pięknie. Polecam serdecznie. Ela jest w tym szczególna! 

"To było świetne przeżycie. Początkowo wymagało wyjścia ze strefy komfortu, jednak z każdą minutą warsztatu człowiek oswaja się z ludźmi wokoło i niecodziennym śmiechem. Na koniec wychodzi uśmiechnięty i naładowany energią. Na długo zapamiętam to doświadczenie.... " - Mariusz

"Dni medytacji SGH były wspaniałe i odkrywcze. Dziękuję za organizację. Najbardziej podobała mi się Joga Śmiechu" - Paulina

"Joga śmiechu to wspaniały sposób, żeby oderwać się od codzienności w której zapominamy o uśmiechu, a przecież uśmiech czyni nas szczęśliwymi i wpływa dobrze na nasze otoczenie. Dziękuję za zorganizowanie." - Magda

"Pani Elżbieta wniosła wielki bagaż uśmiechu do Szkoły Głównej Handlowej. Zajęcia z Jogi Śmiechu zachęciły do wzięcia udziału wielu studentów i zebrały wiele pozytywnych opinii po wydarzeniu. Początek jest szokujący i znacząco zmienia nasz mindset, a dalsza część jest coraz bardziej wciągająca. Nie tylko jest to dobra zabawa i rozrywka, ale też sposób na odstresowanie i pozycja, którą warto wprowadzić i praktykować w życiu codziennym" - Paweł

Warsztat „Droga do Twojej radosnej natury” Babskie Lato 2015

Piątkowy upalny wieczór, ośmioro odważnych uczestników, dwie cudowne prowadzące, masa wiedzy i jeszcze więcej śmiechu czyli warsztat „Droga do Twojej radosnej natury”, który odbył się 7 sierpnia 2015 w ramach Festiwalu  Babskie Lato.

Prowadzące - Basia Sawicka i Ela Dąbrowska - wprowadziły nas - 7 kobietek i jednego „rodzynka” w świat czakr. Mieliśmy okazję wypróbować ćwiczenia oddechowe i mentalne dedykowane poszczególnym czakrom. Magiczny nastrój pogłębiała muzyka przypisana do konkretnych czakr.

Drugą część warsztatów stanowiła sesja jogi śmiechu. Niesamowite było doświadczyć i obserwować jak dorosłe osoby przez godzinę bawiły się beztrosko niczym dzieci - zupełnie zapominając się i uczestnicząc w kolejnych, coraz zabawniejszych elementach sesji. A już „kajaczki" rozbroiły wszystkich;)

Po warsztatach uczestnicy otrzymali prezentację, która była osią części pierwszej oraz materiały, które pozwolą zgłębić tajniki drogi do naszej radosnej natury.

Wszystkim Współuczestnikom oraz Prowadzącym przepięknie dziękuję za wspaniale spędzony czas i masę inspiracji :)

Marta Wojtach

 

Relacja z warsztatu w ramach Babskiego Lata "Jak żyć w szczęściu i harmonii - uzdrawiająca energia śmiechu"

"Na warsztacie z Elą Dąbrowską i Basią Sawicką poczułam uzdrawiającą moc uśmiechu. Dziękuję teraz codziennie uśmiechając się do innych za otwarte serce, radość i dobro, które świadczy P. Ela innym... :-) Trudno po kontakcie z nią nie przytulić tych jej rad do swojego serca. Generalnie mam tendencję do zamartwiania się na zapas...ale w coś w końcu we mnie pękło i po mimo różnych okoliczności...uśmiecham :-) się rano i wieczorem. Uśmiecham się w tramwaju, uśmiecham się do pacjentów w pracy, uśmiecham się do mojej córeczki :-) Cały czas się uśmiecham:-) i dobrze mi z tym i niech tak zostanie! Uśmiech-śmiech jest zaraźliwy. Reakcje zwrotnie też są uśmiechnięte! Polecam swoim znajomym spotkania z Elą i Basią w Akademii Radosnego Życia. Postanowiłam iż pragnę jak najdłużej zachować w sobie tą pozytywną energię i radość płynącą z uśmiechu :-) "

Danuta Brzęk

Krótka i wartościowa opinia uczestnika (mężczyzny) warsztatów jogi smiechu

"Jeśli oceniać zajęcia, po tym jak oddziałują, wpływają na człowieka, to były genialne. Wciąż czuję się bardzo fajnie, a uśmiech towarzyszy mi przez cały czas. Cieszę się że przyszedłem"

 

Balsam dla ciała i duszy
"Joga śmiechu u Eli i Basi to balsam dla ciała i duszy. Słysząc i widząc śmiech Basi, nie sposób się nie śmiać, słysząc głos Eli podczas medytacji, nie sposób się nie relaksować... Po każdych warsztatach czuję spokój, błogość, radość, ulgę... Za każdym razem przełamuję kolejne opory, coraz bardziej się otwieram na świat i ludzi... To jest niesamowite jak śmiech łączy. Znikają uprzedzenia, oceny... Kiedy widzimy śmiejących się ludzi, to jest takie cudowne, oni są po prostu piękni. Wszyscy połączeni w tym pięknym celu: śmiejmy się razem. Polecam. To jest lek na wszystko"
Ewa Korczak

 

 

Relacja jednej z uczestniczek po warsztacie jogi śmiechu:

” Joga śmiechu to niecodzienne doświadczenie, które pozwoliło mi spojrzeć na życie z dystansem i uśmiechem. Pozytywna energia Basi oraz Eli sprawiają, że wszelkie troski dnia codziennego odchodzą na bok, a ja zaczynam się po prostu śmiać! Warsztaty z jogi śmiechu uczą mnie, jak z radością iść przez życie, akceptacji siebie oraz nawiązywania pięknych relacji z innymi.Jak cieszyć się sobą w środku, ale także dzielić się tym, co najpiękniejsze w nas z innymi.
Jest to niezmiernie cenne doświadczenie, które pozostanie ze mną na długi czas.

 

Namówiona przez Basię, początkowo lekko sceptycznie nastawiona do udziału w dziwnie brzmiących warsztatach z Jogi Śmiechu, wybrałam się nań po dłuższym namyśle. I co się okazało ?

Pierwotnie nie doceniłam tej metody ani tego co daje uczestnikom. Podczas warsztatów zdziwiły mnie własne reakcje na to, co tam wspólnie doświadczamy. Miałam okazję poznać ciekawą teorię i pośmiać się tak intensywnie, jak rzadko się to zdarza. Dla mnie najbardziej niesamowite okazało się zrozumienie i ćwiczenie właściwej postawy na zdarzenia dnia codziennego. Obie prowadzące Basia z Elą, spowodowały coś takiego, że wrażenia z tego spotkania do dzisiaj silnie mi towarzyszą. Wracając do domu po warsztacie, czułam się, jakbym leciała na skrzydłach, śmiejąc się niemal całą drogę do siebie. Szczerze polecam wszystkim to doświadczenie. Ja na pewno wrócę na kolejne warsztaty, by wzmacniać pozytywną postawę do świata na co dzień i po kolejną dawkę silnych emocji. Obu Paniom życzę powodzenia we wdrażaniu tak zacnej inicjatywy.
- Kasia
 

"Warsztaty z Jogi Śmiechu prowadzone przez Akademię Radosnego Życia to wyjątkowe wydarzenie na rynku warsztatów rozwoju osobistego, który od pewnego czasu rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Popyt na tego typu spotkania podyktowany jest co raz częściej pojawiającą się potrzebą człowieka na chwilę oddechu od codzienności, na moment refleksji i spotkania z drugą osobą w atmosferze życzliwości, radości i wzajemnego zaufania. Joga Śmiechu prowadzona przez Elę Dąbrowską oraz Basię Sawicką jest doskonałą i bardzo trafioną odpowiedzią na tę potrzebę, a pełna pasji i optymizmu postawa Prowadzących potrafi zarazić nawet najbardziej sceptycznych ludzi. Twórcza i niewyczerpana energia Akademii Radosnego Życia w dążeniu do propagowania Jogi Śmiechu w Polsce daje nadzieję na to, że piękna  idea pierwotnie zrodzona w Indiach, na stałe zagości w świadomości Europy i wniesie do serc Polaków prawdziwego ducha radości."
KUŹNIA ZDROWIA
 
"Zgłosiłam się na warsztaty z Jogi Śmiechu kompletnie nieświadoma, na czym polegają i do końca czemu służą. Bałam się, że po raz kolejny wylądowałam w miejscu, w którym ktoś każe zakładać mi nogę na głowę, a moje nieprzygotowane do tego ciało zamiast uśmiechu, wywoła na twarzy grymas straszący współuczestników... Nie przypuszczałam, jak  bardzo się myliłam!
Dwie godziny zleciały jak z bicza strzelił, a wszystko odbyło się w atmosferze swobody, wyrozumiałości i ogromnej radości. Salwy śmiechu i radosne okrzyki, nawet te z początku wyuczone czy automatycznie powtarzane po entuzjastycznych Prowadzących, zarażają optymizmem w trybie natychmiastowym i nie sposób wprost oprzeć się sile Ich pozytywnego obcowania. Jeżeli dodamy do tego potężną dawkę wartościowej wiedzy, otrzymamy doskonały przepis na radosne i energetyzujące przeżycie każdego dnia! Polecam :-)"
Magda Wdowiak

 

Jeśli chcesz:

  • odstresować się
  • nabrać energii
  • poprawić sobie nastrój
  • spędzić czas w radosnym towarzystwie
  • poczuć w sobie dziecięcą radość

Koniecznie weź udział w naszych warsztatach :)